Dlaczego skończyć hotelarstwo?

Posted on 05/02/2018 4:32pm

O tym, jak istotne jest właściwe wykształcenie nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Po ukończeniu studiów człowiek umie znacznie więcej, niż po zakończeniu szkoły średniej, a dzięki temu ma szansę na znalezienie lepszej pracy.


basen w hotelu
Author: Jorge in Brazil
Source: http://www.flickr.com
W wielu firmach wymagane jest przynajmniej wykształcenie licencjackie na każdym stanowisku, a często trzeba ukończyć pełne studia magisterskie. Oczywiście doświadczenia zawodowego nie zastąpi żadna uczelnia, w tym przypadku będzie się liczyć praca przy niejednym projekcie, ale baza, jaką jest parę lat spędzonych na uczelni jest niezwykle ważna.

Jednak aby dostać się na upragniony kierunek studiów czasem potrzeba dużo pieniędzy i czasu poświęcić na odpowiednie przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że się uda. Na licznych kierunkach rekrutacja na studia 2014 (jeżeli wybierasz się na studia aktualne zasady rekrutacji) prowadzona jest w kilku etapach, a na wszystkich do przeskoczenia jest spora ilość konkurentów. Na najczęściej wybieranych wydziałach na jedno wolne miejsce startuje nawet kilkunastu chętnych, więc żeby otrzymać upragniony indeks trzeba naprawdę dużo pracy, a czasami też i odrobiny szczęścia.

Jednym z cieszących się coraz większą popularnością wydziałów na uczelniach jest hotelarstwo. Nasz kraj jest coraz chętniej odwiedzany przez biznesmenów i turystów, którzy oczekują jednak wysokiej jakości zaplecza gastronomicznego i hotelarskiego. Wielu ludziom może się wydawać, co może być trudnego w prowadzeniu hotelu, a jednak aby zostać naprawdę dobrym managerem potrzeba wielu lat praktyki i doświadczenia. Jeszcze do niedawna ludzie którzy pracowali w branży hotelarskiej mogli liczyć tylko na siebie. Od kilku lat absolwenci szkół średnich, chcący spróbować swoich sił w tej branży mają trochę ułatwione zadanie, ponieważ kilka szkół wyższych uruchomiło kierunki hotelarskie. Na większości z nich hotelarstwo (jeżeli chcesz złożyć dokumenty kryteria i informacje) studia to kilka lat teoretycznych wykładów i ćwiczeń na uczelni, lecz poza tym zawodowe praktyki w największych hotelowych sieciach świata. Dzięki temu wszystkiemu studenci poznają mechanizmy funkcjonowania hotelu, organizowania pracy i wszystkie inne sprawy, co im się może później przydać w pracy zawodowej.

Tags: studia, wykształcenie, zawód, hotelarstwo, licencjat