Dlaczego należałoby pojechać do Tajlandii i co w tamtym miejscu trzeba zobaczyć?

Posted on 19/05/2021 2:37pm

Dziś możemy podróżować po całym świecie. Mamy do wyboru albo własny pojazd, samolot albo ofertę biura podróży, jakie wynajętym autobusem zawiezie nas w konkretne miejsce.
Ślub i wesele w stylu vintage
Author: Sebastian Ścigalski
Source: abcslubu.pl


tajladnia
Author: Unique Hotels
Source: http://www.flickr.com


Jednym z naszych ulubionych miejsc na wakacje jest Tajladnia. Zazwyczaj lubimy jakiekolwiek miejsca rzadko odwiedzane, jednak kraj ten ma coś wyjątkowego w sobie. Coś co kusi turystów każdego roku. Jadąc na wczasy do tego kraju, warto zastanowić się, co chcielibyśmy zwiedzić i co warto w tamtym miejscu zobaczyć. Nawet jeżeli zdecydowaliśmy się wylegiwać się na plaży, to odwiedzając Tajlandię warto zarezerwować sobie 3-4 dni na wyjazd do Bangkoku. Trzeba zobaczyć leżącego Buddę czy też zajrzeć do Wielkiego Szmaragdowego Pałacu. Dobrze jest na kwaterę w Tajlandii dobrać Chinatown. Jest to w najwyższym stopniu barwna oraz klimatyczna dzielnica miasta. Interesujący jest pływający targ ok. 100 km od Bangkoku. Wszyscy podróżnicy chętnie go odwiedzają, jednak ceny są niezwykle wysokie. Z innej strony przyciąga wzrok pięknymi łodziami, olbrzymią liczbą owoców i ślicznymi sprzedawczyniami. Z powodu znacznych cen nie trzeba nastawiać się na jakiekolwiek olbrzymie zakupy. Lepiej kupić sobie kokosa i cieszyć się ślicznymi widokami.


470 km od Bangkoku mieści się śliczny plac z ruinami królestwa, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce można by zwiedzać spacerując pieszo albo jeżdżąc rowerem. Z uwagi na to, że miejsce jest oddalone od Bangkoku, można je zwiedzać bez pośpiechu i bez tłumów. Motel można by tutaj odnaleźć bardzo szybko. 80 km od stolicy jest Ayutthaya. Można się w tamto miejsce dostać wynajętym samochodem. Należy jednak trochę czasu, aby przyzwyczaić się do kierownicy po prawej stronie.
Warto jednak nająć samochód, gdyż daje on olbrzymią niezależność oraz można by dotrzeć w każde miejsce tam, gdzie tylko będziemy chcieli.wskazówka z witryny - eccoholiday.com/region/hiszpania/teneryfa/ -Do obejrzenia są mnogie posągi, pozostałości zamków czy też świątyń.

Tags: samolot, wiedza, wyjazd, raj