Czyszczenie i smarowanie bicykla na wiosnę

Posted on 12/09/2022 7:39am

Mycie roweru, oliwienie napędu, linek hamulcowych, ocena stanu hamulców, napędu itd. W tym tekście odnajdziesz informator, który pomoże przygotować bicykl do sezonu. Jeśli nie umyłeś roweru przed zimą, po prostu pewnego dnia zakończyłeś jeździć. Bez niepotrzebnych ceregieli bachnąłeś go w zakątek piwnicy. Wytrzyj go go lekko z kurzu. Nim przejdziesz do oczyszczania pozostałych elementów bicykla, pozbądź się z tłuszczu oraz błota z kółek przerzutki.


Chwyć płaski
przejażdżka rowerowa
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com
śrubokręt po czym nadzwyczaj dokładnie zdrap cały syf z kółeczek. Od razu wyczyść je z tłuszczu. Chociaż w sumie najwygodniej będzie ci to uczynić po zsunięciu łańcucha. Jeżeli nie masz spinki, użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. Potem ściągnij sadło z łańcucha.
siodełko roweru
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Znowu przyda się gałganek i benzyna. Jednakże wcześniej pochwyć w rękę starą szczotkę do zębów i pozbądź się piasku oraz błota z ogniw łańcucha. Szczoteczkę można maczać w benzynie. Dopiero teraz chwyć ściereczkę, porządnie wymocz ją w benzynie bądź odtłuszczaczu i umyj skrupulatnie cały łańcuch. Uporczywe błoto zdrap szczotką drucianą. I nie łudź się, iż pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną brudne plamy.

Kiedy poznasz już dane na omawiany temat, to poczytaj tu (https://www.apollotour.pl/pytania-dotyczace-wczasow) również inne materiały na ten temat - one również okażą się zajmujące.

Kiedy już wymyłeś kółeczka jak też łańcuch, nadszedł czas na zębatki. Zapiekły brud oraz ziemię, zdrap skrupulatnie za pomocą śrubokręta albo drucianej szczotki. Dalej szmatka, benzyna i wycieraj każdą zębatkę .


Odsysanie tłuszczu i czyszczenie zębatek kasety. Na początek zdejmij tylne kółko. Inaczej trudno ci będzie domyć kasetę. Ze ściąganiem jak też zakładaniem tylnego koła naprawdę nie ma wiele zachodu. Zamocz pędzel w benzynie i żwawo pocieraj zęby kasety. Brud sam zacznie z niej spływać. Jeśli masz spiekłe błoto na kasecie, to przedtem zdrap drucianą szczotką. Pucowanie reszty roweru. Weź wiadro z ciepłą wodą jak też płynem do mycia naczyń i kuchenną gąbkę. Miękką częścią wypucuj gruntownie każdy zakątek ramy. Najlepiej jeżeli zdejmiesz sobie tylne oraz przednie koło. Wtenczas bez problemu sięgniesz do wszelkiej szczeliny. Jeżeli myjesz bicykl w słoneczny dzień, rób to w cieniu. W przeciwnym wypadku z nagrzanej ramy prędko wyparuje woda pozostawiając brzydkie smugi. Na koniec sprawdź hamulce i wszystkie linki rowerowe.

Tags: hamulce, wkrętak, zębatki