Czystość powietrza w Polsce? Zanieczyszczona południowa część, zdrowa północ

Posted on 15/04/2019 7:31am

Jak dowodzą najnowsze badania w Polsce panuje określony konflikt między Północą a Południem. Spokojnie, nie ma mowy o żadnej zimnej wojnie, bardziej możemy dowieść o konflikcie natury zdrowotnej.


Otóż, gdy wczytam się w badania zanieczyszczenia powietrza to okaże się, iż na północy naszego kraju mamy bardzo czyste powietrze, zwłaszcza na Mazurach, zaś w południowej części naszego kraju jest na odwrót – zwłaszcza małopolska i górny Śląsk mają bardzo zanieczyszczone powietrze. Dlaczego tak jest? I jaki to ma wpływ na szeroko pojętą turystykę?
Mewy
Author: Karolina Nowak
Source: http://www.flickr.com


Wszystkiemu winny rozwój przemysłu, niestety. Podczas, kiedy na południu znajdują się zakłady i fabryki produkujące zanieczyszczenia, w północnej Polsce spotkamy większą ilość zielonych terenów, a także mniej przemysłu. Dodatkowe walory krajoznawcze, wiele kurortów, Bałtyk to kolejne powody, że jest tam po prostu bardziej zdrowo. Nie dziwi więc fakt, że jeśli przeanalizujemy frazy w wyszukiwarce Google to na przykład noclegi trójmiasto lub apartamenty Sopot plasują się naprawdę na wysokich pozycjach. Identycznie z pozostałymi popularnymi miastami nadmorskimi, zdecydowanie świetnie radzą sobie również Mazury. Południe Polski mimo swoich problemów też nie musi narzekać na ilość przyjezdnych.

Jeśli pasjonuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij ten link i zdobądź ważne informacje (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje). Dobrze jest przeanalizować prezentowany w tym miejscu temat dokładniej!

Taki Kraków jest w rankingach najchętniej odwiedzanych polskich miast.

W czasie, gdy w stolicy jest wielu przyjezdnych, co oczywiste, w końcu w stolicy jest największe natężenie różnego rodzaju globalnych firm i instytucji, to Kraków odwiedzają przeważnie turyści. Kraków ponadto wiele zyskuje, gdy pojawia się w różnego rodzaju rankingach miejsc, jakie warto zobaczyć. Wysoko plasuje się także Zakopane. Jak widzimy negatywne wskaźniki nie mają jakiegoś znacznego przełożenia na ruch turystyczny. Po prostu, jeśli tam nie żyjemy, a przyjeżdżamy tylko na wakacje nie myślimy o tych problemach. Bardziej od tego wszystkiego interesuje nas zwiedzanie i wrażenia estetyczne, nie żadne alarmujące wskaźniki.

Jednak, gdyby zapytać nie o wakacje, a o mieszkaniu w takim miejscu, to wyniki będą się na pewno przedstawiać zgoła inaczej. Oczywiście, że bliskość takich miast automatycznie powoduje większy ruch z sąsiednich, mniejszych miejscowości (za pracą), jednakże jeśli ktoś posiada wybór zastanowi się bardziej uważnie. Przeanalizuje, czy dużo ma do stracenia i może wybierze północną Polskę jak http://www.eholiday.pl/noclegi-krynica_morska-20573.html, w której czystość powietrza ma wpływ na naszą przyszłość, czyli na nasz zdrowe funkcjonowanie za jakiś czas.

Tags: zanieczyszczenia powietrza, walory krajoznawcze