Czy tytuł magistra jest dzisiaj naprawdę niezbędny?

Posted on 18/01/2018 12:21pm

Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. Młodzi ludzie dzisiaj prowadzą zupełnie inne życie niż ich rodzice dwa dziesięciolecia temu. Dawniej młodzież usamodzielniała się zaraz po skończeniu pełnoletności.
lekarz
Author: Olearys
Source: http://www.flickr.com


Duża grupa ludzi wybierała szkoły zawodowe, by zdobyć fach i jak najszybciej pójść do pracy. Absolwenci liceów i techników również szybko wkraczali na drogę zawodową, a tylko mała grupa młodych ludzi szła na uniwersytet.


Dzisiaj sytuacja przedstawia się całkowicie inaczej. Wg statystyk obecnie oKOŁO osiemdziesiąt procent polskiej młodzieży po szkole średniej chce kontynuować naukę na szkole wyższej. Nie dla wszystkich wystarcza miejsc na państwowych uniwersytetach i w związku z tym do życia powołano wiele płatnych szkół wyższych. Wiele z nich niestety nie cechuje się wysoką jakością kształcenia. Ponadto ich renoma w społeczeństwie nie jest zbyt dobra. Przed wyborem dalszej drogi kształcenia powinniśmy się zastanowić, czy warto inwestować czas i pieniądze w szkołę, której ukończenie nie da nam żadnych konkretnych umiejętności? Może lepszym pomysłem będzie wybór dwuletniego studium, które, zagwarantuje nam zdobycie nowego zawód. Jeśli bierzemy pod uwagę szkoły policealne Wrocław i inne miasta mają naprawdę bogatą ofertę.


technik informatyk Wrocław
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com


Szkoły policealne oferują naukę w zawodach, które mają dziś wzięcie na rynku.
Krótszy tryb nauki niż w przypadku studiów uniwersyteckich sprawia, że w Placówkach tego typu królują zajęcia praktyczne. Zdobywając kwalifikacje w zawodzie technik informatyk Wrocław, Kraków czy Warszawa z pewnością zaoferują nam dobrą pracę.

Tags: Kraków, KOŁO, zysk, Placówka