Czy jest praca po studiach humanistycznych? Najlepiej wiedzieć o tym dużo wcześniej

Posted on 21/06/2018 5:47pm

Gdy jesteśmy w klasie maturalnej, musimy podjąć bardzo ważną decyzję - jak pragniemy aby nasza nauka dalej wyglądała? Podejmujemy się licencjatu czy kończymy naukę w tym momencie? Jakie kierunki wybrać? Językowe czy bardziej ścisłe? Co zrobić, aby po ukończeniu szkoły wyższej dostać pracę w zawodzie? Czy jest praca dla humanistów? Owszem, jest, jeśli podejmą się studiów językowych.

Filologia jest najpewniejszą drogą dla studentów nie rozumiejących matematycznych kierunków, a pragnący robić karierę we własnym fachu. Tak naprawdę nie jest ważne, którą filologie studiujemy: niemiecką, romańską, japońską czy rosyjską - jeżeli będziemy świadomi, jak szukać potencjalnych pracodawców, będziemy mieli możliwość rozwoju. Można zająć się translacją - tłumaczenia konferencyjne, notarialne, przepisywanie umów - to wszystko będziemy potrafili zrobić, jeżeli poznamy obcy język w wystarczającym stopniu. Więcej informacji: zobacz polecane konferencyjne tłumaczenia.
konferencja
Author: World Trade Organization
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, że co niektórzy miłośnicy kultury danego regionu, studia tego typu wybierają w celu pogłębienia swej wiedzy, poznania interesującej literatury, uzyskania możliwości przeczytania ukochanych lektur w oryginale. Jednak jeżeli liczymy na spore zarobki, nauka języka w przyszłości w szkole czy nawet na uniwersytecie, nie jest aż tak pociągająca. Owszem, profesorowie posiadają duże pensje, jednak trudno dostać się na studia podyplomowe, podobnie nauczycieli w szkołach obowiązkowych też jest sporo, także trudno będzie uzyskać wymarzony wakat. Dlatego też, lepiej wybrać specjalizację translatorską, będziemy mogli zacząć współprace z zagraniczną korporacją, sporządzać dla nich tłumaczenia konferencyjne i translacje akt.
tlumaczenie
Author: _ Kripptic
Source: http://www.flickr.comOstatnimi czasy, coraz popularniejsze stają się kierunki słowiańskie. Rynek wschodni coraz bardziej otwiera się na finansistów z zachodu, pojawiają liczne firmy dwujęzyczne, zajmujące się obsługą klientów z dwóch sfer językowych. Jest tutaj wielkie pole do popisu dla poligloty, dla którego tłumaczenia konferencyjnesą jak bułka z masłem. Warto też zacząć naukę któregoś z języków dalekowschodnich: chińskiego, koreańskiego czy arabskiego. Są to narzecza trudniejsze dla Europejczyków, dlatego też jest mniej liczna konkurencja na przyszłym rynku pracy.
Językoznawstwo jest wielką szansą dla humanistów na karierę w swojej dziedzinie. Międzynarodowe firmy i inwestorzy, tłumaczenia konferencyjne, notarialne, przepisywanie dokumentów i translacje umów - dla lingwistów, to wszystko jak chleb powszedni.

Tags: edukacja, język, filologia