Czemu powinniśmy zwiedzić Legnicę? Co powinniśmy zwiedzić w tym mieście?

Posted on 04/08/2020 7:37am

Znana doskonale z ważnych zdarzeń historycznych, może się poszczycić cennymi zabytkami i atrakcyjną okolicą. Legnica to jedno z ciekawszych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić podczas zwiedzania Dolnego Śląska. Noclegi Legnica są dostępne dla każdego. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Jakiego typu zabytkami może się pochwalić to miasto?

Legnicę znamy z pięknego zamku, w jakim łączą się różnorodne style architektoniczne. Zobaczyć tu jesteśmy w stanie i elementy typowe dla sztuki romańskiej, i cechy typowo gotyckie. Renesansowa brama wjazdowa czy neogotyckie elementy dobudowane na przełomie XIX i XX wieku powodują, że zamek ten robi naprawdę znaczne wrażenie. (Hotele w Legnicy) W pobliżu tej ciekawej budowli znajduje się gotycka świątynia NMP. Wzniesiona w XIV wieku także może się pochwalić cechami typowymi dla sztuki romańskiej i gotyckiej. Innym interesującym zabytkiem sakralnym jest w tym mieście katedra św. Piotra i Pawła, jakiej najbardziej wiekowe fragmenty wywodzą się z XIII wieku. Budowę katedry zakończono jednak dopiero w piętnastym wieku, natomiast prace w jej wnętrzu zakończyły się w XVIII stuleciu. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym w Legnicy jest jednak kościół św. Jana. Ta popularność wiąże się z istniejącym w tym miejscu Mauzoleum Piastów.Zwiedzanie miasta
Author: Isa Ruiz
Source: http://www.flickr.com
Legnica jest w stanie również pochwalić cudowną atrakcją, jaką jest pałac Cystersów.

Chcesz przeglądnąć następny tekst na ów aktualny temat? W takim razie wejdź w link tu... i przenieś się do innej witryny, którą dla Ciebie opracowaliśmy.

Wzniesiony w stylu barokowym zachwyca od dawien dawna, a specjaliści już wcześniej uznali go za jedną z najbardziej wspaniałych rezydencji pałacowych na obszarze Dolnego Śląska. We wnętrzu czeka na gości kolejna atrakcja. To Muzeum Miedzi, w którym możemy zobaczyć nie tylko piękne przedmioty wytworzone z miedzi, lecz także interesującą kolekcję minerałów.

W czasie wyprawy do Legnicy powinniśmy również zajrzeć do miejscowości Legnickie Pole. W tym mieście, w odległości zaledwie 10 km od centrum miasta, są różne atrakcje dla miłośników historii.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to odwiedź www hipoterapia na czym polega a tam oczekują na Ciebie materiały godne zainteresowania. Sprawdź je - będziesz bardzo zadowolony.

To kościół św. Jadwigi z osiemnastego wieku, do którego przylegają zabudowania dawnego klasztoru Benedyktynów. Miejscem szczególnym jest tu kościółek kamienny z XIII stulecia, jaki powstał w wyjątkowym miejscu. To tu właśnie św. Jadwiga miała odnaleźć ciało swego syna. O wydarzeniach sprzed wieków do dzisiaj przypomina znajdujące się w kościele Muzeum Bitwy Legnickiej.

Tags: zamek, zabytek, Katedra, kościół