Wspaniała wycieczka na Dolny Śląsk, pełna przepięknych widoków i atrakcji turystycznych

Posted on 02/02/2019 7:26am

Województwo dolnośląskie to bardzo dobre miejsce na wakacyjny odpoczynek. Malownicze krajobrazy a także leśne ścieżki co roku przyciągają turystów na te tereny. Warto więc pojechać tam, chociaż raz, aby zobaczyć piękne atrakcje.


Szklarska Poręba - wodospad
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli wybraliśmy województwo dolnośląskie jako cel naszej podróży, najlepszym miastem na przystanek jest Szklarska Poręba. Miasto to niezwykle często odwiedzane jest przez narciarzy oraz turystów lubiących piesze wędrówki po górach. Chcąc zarezerwować noclegi w mieście Szklarska Poręba hotele mają w swojej ofercie mnóstwo ciekawych ofert, szczególnie w okresach letnich, gdy stoki pozbawione są narciarzy. Decydując się na hotele w Szklarskiej Porębie możemy blisko tak samo do Karkonoszy a także do Gór Izerskich, a okolice tej miejscowości na pewno będą pełne różnego typu atrakcji dla odwiedzających. Pięknym miejscem jest malowniczy rynek, który otaczany jest przez kamienice, różnego rodzaju restauracje jak również hotel BossaNova w Szklarskiej Porębie poza atrakcjami dla narciarzy ma w ofercie mnóstwo innych atrakcji- historycznych a także kulturowych.

Po zobaczeniu miasta, w którym wynajmujemy hotel możemy wybrać się na wędrówkę po Karkonoszach. Najpopularniejszym miejscem z pewnością jest Śnieżka, którą powinniśmy odwiedzić. Nieważne jaka jest pora roku, Karkonoski Park Narodowy zachwyci nas wspaniałymi krajobrazami tudzież leśnymi szlakami, które zadowolą niejednego turystę.


Karkonosze
Author: Anna Więckowska
Source: Anna Więckowska
Możemy zobaczyć niesamowite wodospady tudzież ciekawe formacje skalne, które znajdują się na terenie Parku Narodowego. Miejsce to będzie rajem tak samo dla narciarzy jak i dla turystów uwielbiających piesze wędrówki po górach.

Czy ten wątek jest ciekawy, ale masz chęć na więcej? Chcesz poznać link do źródła (http://www.goldtour.eu/oferta/wczasy-dla-seniora)? W takim razie zachęcamy - trzeba tylko najechać myszką.

Wizyta w województwie dolnośląskim jest też dobrą okazją, żeby odwiedzić czeskich sąsiadów, ponieważ granica jest wyjątkowo blisko. Można zaznajomić się z czeską kulturą tudzież tradycjami oraz poznać regionalną kuchnię w sąsiednim państwie.

Malownicze krajobrazy Dolnego Śląska sprawią, iż zechcemy wrócić w to miejsce po raz kolejny. Podróż pełna atrakcji turystycznych oraz pięknych widoków na trasach turystycznych na pewno będzie udana o każdej porze roku.

Tags: hotel, noclegi, Karkonosze, szklarska poręba