Co warto poznać na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to doskonałe miejsce przez cały rok?

Posted on 04/09/2022 8:00am

Wyspy Kanaryjskie dzielą się na dwie grupy. Pierwsze z nich to Wyspy Szczęśliwe, jakie znajdują się na zachodzie, czyli Teneryfa czy Gran Canaria, inne zaś to Wyspy Purpurowe, do nich zaliczyć trzeba Fuerteventurę i Lanzarotę.


To one położone są najbliżej Afryki. Kiedyś te wyspy były dostępne dla najbogatszych, aktualnie są dostępne dla każdej osoby.


Na wyspie bez przerwy jest wspaniała, wiosenna pogoda, więc można tu przyjeżdżać o każdej porze roku. To z pewnością miłe, jak przylatujemy na te wyspy w środku polskiej zimy. Nie dziwi więc, iż jak Wyspy Kanaryjskie wycieczka ( zobacz także wycieczki do gruzji) pasuje też w zimę, by troszkę się ogrzać pod słońcem Afryki. Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się na siedem dużych wysp i paru mniejszych, które nie są zamieszkane na stałe. Na największej z nich, czyli Teneryfie, słońce świeci w sumie cały czas, przez ponad 300 dni w roku - .


ręczniki plażowe
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Krajobrazy są niezwykłe, zostają w pamięci. Mamy więc urwiste góry, kwiatowe ogrody oraz wypielęgnowane parki. Z pewnością powinniśmy poznać stolicę, czyli Santę Cruz. To dość młode, tętniące energią miasto, w którym na pewno poczujemy się dobrze. Trochę mniejsza wyspa - Fuerteventura znajduje się na wschodzie wyspy. Ma najbardziej długa linię brzegową, piękne, szerokie oraz piaszczyste plaże. Znajduje się tu ich ponad sto pięćdziesiąt! - wyspy Kanaryjskie wycieczka.


Złocisty piasek jest zachęcający do plażowania, jak również Spacerów. Najbardziej popularna jest Playa de Sotavento.


Są tam doskonałe warunki dla wielbicieli windsurfingu, ponieważ bez przerwy wieją tam silne wiatry. Warto pojechać na Wyspy Kanaryjskie i radować się cudownie spędzonym tam czasem.

Tags: plaże, parki, Spacer, okres