Co warto dziś studiować?

Posted on 11/09/2020 8:19am

Co roku cała masa maturzystów myśli nad tym, gdzie pójść na studia. Młodzież zastanawiają się nad tym, która uczelnia w najlepszy sposób przygotuje ich do samodzielnego życia i da najlepsze perspektywy na pracę. Tak na prawdę, w ostatnich latach wciąż królują we wszystkich statystykach identyczne kierunki. Jakie?
studenci
Najchętniej na uczelnię techniczną.Prawda jest taka, że od kilku lat studenci politechnik kompletnie nie mają żadnych problemów ze zatrudnieniem. Krajowy rynek jest chłonny i niezwykle szybko wchłania specjalistów nauk technicznych. Uczelnia wyższa, która kształci przyszłych programistów czy inżynierów biotechnologii nie może narzekać na brak chętnych osób - patrz na uczelnie wyższe. Jaką jednak uczelnię wybrać, aby mieć jak największe szanse na otrzymanie konkretnego wykształcenia?


Do jakiego miasta na studia techniczne?

Rada dla obecnych maturzystów jest następująca - Postarajcie się dostać na studia do aglomeracji, która oferuje jak najlepszy start w pracy.

W kierunkach studiów można spokojnie wybierać, gdyż większość naszych uczelni ma zbliżony profil kształcenia. Przykładowo, jeśli wybierasz się na kierunek taki jak chemia, budowa maszyn czy informatyka Wrocław, Poznań, Kraków czy nawet Lublin będą niezłymi miastami do rozpoczęcia przygody ze studiowaniem - tutaj o informatyce we Wrocławiu. W takich miastach bezrobocie w skali kraju jest najniższa, co bezpośrednio przekłada się na zarobki dla absolwentów.

W tych ośrodkach akademickich są także duże przedsiębiorstwa działające w branży IT, dzięki czemu studenci mogą liczyć na pracę w firmie z doświadczeniem na rynku. Jeśli jesteś jednak typem człowieka, który nie chce pracować w dużej firmie, to po skończonych studiach z pewnością można zbudować z kolegami ze studiów początkujący startup.
Jak więc widać, że możliwości na studiowanie informatyki w Polsce jest całkiem sporo - należy wybrać najlepszą możliwość i zacząć swoją przygodę z dorosłym życiem w mieście oferującym najlepsze możliwości dla młodych ludzi.

Tags: miasto, Kraków, rzeka, budowa, doświadczenie