Co trzeba zwiedzić w Szklarskiej Porębie

Posted on 13/09/2022 7:36am

W otoczeniu Szklarskiej Poręby wydobywano niegdyś pegmatyty, szukano złota i ametystów. Jedną z pozostałości po tej historii jest tzw. Czerwona Jama - duża na 4 metry jaskinia, która powstała przy wydobyciu pegmatytów.
śpiwory dla dzieci
Source: http://iltex.pl/


W samym mieście warto podziwiać architekturę - miejscowość zabudowana jest oryginalnymi domkami z XIX jak też początków XX wieku. Na potoku Kamieńczyk stoi Młyn św. Łukasza z XVIII wieku, kolejną atrakcją będzie budynek braci Hauptmannów, wzorowany na sudeckich budowlach, należy zobaczyć także Wlastimilówkę, dom, w jakim zamieszkiwał oraz pracował kiedyś artysta malarz Wlastimil Hofman, uczeń malarza Jacka Malczewskiego.


szklarska hotel
Author: Project NEURON
Source: http://www.flickr.com


Trasy na marszrutach turystycznych wokół Szklarskiej Poręby umożliwiają czynnie spędzać wolny czas. Dwugodzinna trasa (szlak czerwony, później czarny) do Wodospadu Kamieńczyka pozwala obejrzeć po drodze fantastyczne skały - Krzywe Baszty jak też Krucze Skały. Do wodospadu Szklarki prowadzi troszkę dłuższa, trzygodzinna trasa - idziemy przełomem rzeki Kamiennej oraz potoku Szklarka, podziwiając skalne wieże; na szlaku jest też Czerwona Jama. Ładne krajobrazy na Góry Izerskie jak też Karkonosze oferuje marszruta na Zakręt Śmierci, który jest fantastycznym punktem widokowym (trakt czerwony, później czarny). czas ekskursji to blisko dwie i pół godziny.niezły serwis (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/malta/)Czterogodzinna ekskursja szlakiem niebieskim i zielonym wiedzie Białą Doliną przez góry Izerskie.
W okolicy Szklarskiej Poręby jest parę wyciągów i tras narciarskich (na pochyłościach Szrenicy - blisko 20 kilometrów szlaków zjazdowych). Trzeba także skorzystać z Izraelskiej Kolei. Taka dokładnie jest Szklarska hotel w tym mieście trzeba rezerwować nawet z tRzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Tags: góry, hotel, Rzym, czas, krajobrazy