Co trzeba zwiedzić w Bułgarii

Posted on 19/02/2020 7:47am

Bułgaria jest państwem bardzo popularnym w zakresie turystyki, a jest to niechybnie jeszcze pozostałość z czasów, kiedy przynależeliśmy jako państwo do niesławnego bloku wschodniego i jedynym miejscem gdzie warto było pojechać były właśnie wybrzeża Bułgarii. Na urlop w tym państwie stać było wiele rodzin i wciąż jest to miejsce, gdzie można za względnie małą opłatę spędzić miło urlop. Ceny są niezbyt wysokie, a do restauracji możemy chodzić częstokroć oraz dobrze się najeść.

bułgaria
Source: pixabay.com
Rzecz jasna najpopularniejszym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozciągająca się nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, natomiast ciepłe morze oraz czyste plaże nakłaniają do długiego pobytu. Ulokowało się tu też wiele pierwszorzędnych hoteli. Jak to z reguły bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brak w tym miejscu rozrywek, tak tych typowych, jak pływanie, jak też tych ekskluzywnych, jak tenis, paintball albo ekskluzywne kluby nocne. Plaże są tutaj fantastyczne, a niekiedy nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski (https://eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/). Kurort ów ma nadzwyczajne znaczenie, bo jako pierwszy wzrósł do rangi ośrodka dla elit. Na wczasy jechali tam jedynie najbardziej bogaci. Dziś jest to jeden z wielu ośrodków dla Europejczyków. Poza plażami jednakże jest tutaj również coś do zwiedzania. W okolicy leży klasztor Aładża, zachwycający nie tylko techniką budowy, bowiem został on wykuty w kamieniu, lecz też zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też rezerwat Kamienny Las, obejmujący kolekcję powyżej 300 kamiennych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.bułgaria wycieczki
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Stolica Bułgarii - Sofia, dostatnia jest głównie w obiekty sakralne. Zdołamy tu znaleźć tak sobory jak też prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swojej ofercie krajoznawczej Góry Riła. To prześliczny, porośnięty zielonością masyw, z prawie 90 pojedynczymi skalistymi szczytami sięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach możemy trafić na małe malownicze jeziorka, jakich jest aż 150. Przystosowano tutaj wiele tras turystycznych tak dla pieszych jak również rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu leży także prawosławny Klasztor Św Iwana, założony na planie czworoboku z przepięknym dziedzińcem jak też dwiema bramami. Wystarczy wbić w wyszukiwarkę Bułgaria wycieczki, żeby radować oczy wspomnianymi cudownościami.

Tags: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska