Co oferują góralskie domki Szczawnica i dlaczego trzeba wybrać się na szlaki po tej okolicy?

Posted on 10/04/2019 5:50am

Planujesz wybrać się na wczasy i nie wiesz gdzie je spędzić? Chcesz podziwiać urocze widoki i cieszyć się rześkim powietrzem? Zdecyduj się na Szczawnicę!

W Państwa ręce gospodarze z gór oddają lokalizacje złożoną z wygodnych, całorocznych domków góralskich w Szczawnicy.


chatka
To plastyczne, pełne ciszy oraz spokoju lokum z przepięknymi widokami na rysy gór. Osada kwater gustem nawiązuje do rejonu, gdzie jedyne w swoim rodzaju, niecodzienne dla każdego domu wnętrza (łącznie z meblami regionalnymi gustownie, okazale zdobionymi) i inne części w środku i na zewnątrz to skutek żmudnej pracy znanych stolarni. Jest to przykładowo również istotny powód dla którego trzeba to miejsce odwiedzić, zobaczyć, jak również zamieszkać i polubić. Szczawnica to nadzwyczajna okolica dla turystów chcących poznać góralską ziemię. Góralskie domki Szczawnica zapraszają swoich gości wyglądem i zaopatrzeniem - wejdź na góralskie domki w Szczawnicy. Góralskie domki Szczawnica charakteryzują się popularnością wśród gości chcących mile spędzić wakacje na łonie natury.

W tej miejscowości trzeba koniecznie odwiedzić szlaki - . Co prawda, Małe Pieniny są niepomiernie plastyczne, jednak rzadziej odwiedzane przez turystów niż natomiast okolice Sokolicy oraz Trzech Koron. Jednak przejście szlakiem niebieskim prezentującym najciekawsze bajeczne miejsca tych okolic sugerowane jest każdemu. Szczawnica szlaki prowadzą z Czorsztyna aż do Szczawnicy poprzez Pieniny Właściwe. Stąd z kolei można się nimi udać do Przełęczy Rozdziela, czyli dokładnie do okolic Pienin oraz Beskidu Sądeckiego. Czas dojścia od Szczawnicy aż do Przełęczy w jednym kierunku to jakieś pięć godzin po spokojnym grzbiecie w towarzystwie plastycznych pastwisk i łąk, a także pięknych widoków. Szczawnica szlaki zachęcają zatem turystów.

Szlak turystyczny Małe Pieniny można rozpocząć już w Szczawnicy nieopodal schroniska Orlica, blisko obok Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej, które zresztą również trzeba zwiedzić. Następnie swoje kroki trzeba skierować w stronę Palenicy. Kierując się w jej stronę widzi się np. Salomonowe Doliny.


Szlak nie kieruje się na szczyt góry, ale daje z kolei na odwiedzenie Szafranówki i lokalizacji Przełęczy Maćkówki, czyli obszaru, który jest mniej popularny wśród turystów, którzy często odwiedzają Palenicę.

Tags: nocleg, lokalizacja, konie, miejsca, szlaki