Co możemy zabrać ze sobą do samolotu?

Posted on 02/08/2019 7:17am

Pomimo iż okres wczasowy już upłynął co jakiś czas wybieramy się w na wycieczkę samolotem. Czy to w odwiedziny do krewnych za granicą, czy też na weekend w celach turystycznych bądź w celach służbowych. Zazwyczaj w podróż zabieramy ze sobą dwa rodzaje bagażu. Jest to bagaż podręczny oraz drugi, który jest wysyłany do luku i określany jest bagażem głównym lub inaczej mówiąc odprawianym. Zależnie od tego jakimi liniami lotniczymi będziemy lecieć waga oraz wielkość bagażu jest przeróżny.


Pokład samolotu
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Jeśli tylko jest to możliwe najkorzystniej wziąć ze sobą tylko bagaż podręczny. Wówczas możemy odprawić się on-line i nie musimy stać w potężnych kolejkach, a po wylądowaniu bezstresowo, bez czekania na swój bagaż opuścić lotnisko (w ofercie: PLL LOT).

Masz chrapkę na kolejną informację na opublikowany tutaj wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij ten link – to wiarygodna treść.

Nim się spakujemy korzystnie jest przygotować sobie listę, na której wynotujemy wszystkie niezbędne rzeczy do wzięcia.

Powinno się również być świadomym, czego nie można zabrać do bagażu podręcznego. A są to na przykład: różnego rodzaju przyrządy ostre, materiały pirotechniczne, alkohole i inne płyny nienabyte w strefie bezcłowej, rakiety tenisowe, zabawki w kształcie broni, narzędzia jak na przykład młotki, śrubokręty, łomy i tym podobne. Jeżeli chodzi o kosmetyki pojemność poszczególnych pojemników nie może przewyższać 100 ml. Nim jednak się spakujemy należy zakupić bilety lotnicze.
Boarding na pokład
Source: http://sxc.hu/
Najkorzystniej zarezerwować je odpowiednio wcześniej przez Internet, bowiem są one wtenczas o dużo w promocyjnych cenach. Można także zlecić wyszukanie konkretnego połączenia lotniczego pośrednikowi.

Aczkolwiek w Internecie spokojnie możemy odnaleźć tanie bilety lotnicze wpisując w wyszukiwarkę internetowa frazę "tanie latanie". Gdy już to wszystko załatwimy możemy śmiało i odpowiednio wcześnie wyruszyć na lotnisko. Na lotnisko z reguły powinno wybrać się wystarczająco wcześnie, by na przykład z przyczyny korków czy też innych niespodziewanych sytuacji nie denerwować się i bezstresowo dolecieć do celu (prze wylotem zweryfikuj maksymalny rozmiar bagażu u danego przewoźnika - lux4u - jaką walizkę zabrać na pokład samolotu?). Aby lot przebiegł spokojnie należy również sprawdzić czy mamy przy sobie wszelkiego rodzaju potrzebne dokumenty. Chodzi tu zwłaszcza o dowód osobisty czy też paszport, a także bezwzględnie o bilety lotnicze.

Tags: Internet, lotnisko, samolot, weekend, bagaż