Chcesz posiadać własny hotel? To nie takie trudne! Sprawdź jakie warunki powinien spełnić przyszły hotelarz

Posted on 04/12/2021 8:32am

Coraz większa liczba branż w naszym kraju zyskuje na znaczeniu, tak jest przykładowo z hotelarstwem. Ostatnie lata nie pozostawiają złudzeń, nastąpił skok inwestycji w tym segmencie rynku. Zaszły przy tym określone zmiany, na znaczeniu zyskały hotele ekonomiczne, a trochę słabiej spisują się hotele z wyższego segmentu, czyli pięciogwiazdkowe. Hotele ekonomiczne także w najbliższych latach mogą jeszcze bardziej zyskać na znaczeniu. Małe nakłady kosztów i szybki zwrot nakładów, to najistotniejsze składowe tego sukcesu. Być może także myślisz, aby otworzyć taki hotel?
hotel
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
Takie hotele chce otwierać coraz większa liczba osób, a to dlatego, iż przepisy są mało restrykcyjne. Nie są potrzebne koncesje lub pozwolenia, wymagania, które regulują tę tematykę znajdują się przede wszystkim w Ustawie o usługach turystycznych. Pierwsze co musi zrobić przedsiębiorca to złożyć wniosek o uzyskanie zaszeregowania obiektu do właściwego typu i jednej z pięciu kategorii gwiazdkowych. Zaszeregowanie obiektu, a także określenie kategorii leży w gestii marszałka województwa właściwego ze względu na miejscu położenia przyszłego hotelu. Jego obowiązkiem jest również prowadzenie ewidencji każdego obiektu hotelowego.
Wniosek, który składamy powinien być wypełniony z podaniem dokładnych danych przedsiębiorcy, czyli musi tam widnieć adres siedziby, numer NIP oraz KRS, jeśli oczywiście podlega on wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Jeśli chodzi konkretnie o przyszły obiekt to we wniosku trzeba podać nazwę obiektu, należy również podać dokładne położenie hotelu. Konieczne jest także, żeby przedsiębiorca wskazał we wniosku typ obiektu i kategorię, którą chce otrzymać. Jak się przydziela konkretną kategorię? Najważniejsza jest liczba miejsc noclegowych, jednostek mieszkalnych, ważna jest też ich struktura.

hotel
Author: Jorge in Brazil
Source: http://www.flickr.com
I na sam koniec, warto wiedzieć, iż zgodnie z przepisami usługi hotelarskie mogą być świadczone jedynie w obiektach spełniających dwa podstawowe warunki. Jeden z nich odnosi się do wielkości obiektu, to jakie ma wyposażenie i jakie będą w nim świadczone usługi. Zależnie jaką kategorię posiada nasz hotel, są one zatwierdzane właśnie pod tym kątem.

Szukając godnych przeczytania materiałów, wejdź na na ten odsyłacz. Naprawdę zalecamy tę ofertę, gdyż ona na pewno także zwabi Twój wzrok.

Drugi warunek odnosi się do wymogów, które musi spełniać każda inwestycja budowlana, czyli konieczne są sprawnie działające urządzenia sanitarne, przeciwpożarowe oraz pozostałe, zdefiniowane w odrębnych przepisach.

Nie wnikając w pozostałe, mniej ważne zagadnienia, powinniśmy przyznać, że hotel (coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/NESSEBAR-BEACH/6558/40-1380-24FF.html) w Polsce to nie jest marzenie ściętej głowy. Jeśli faktycznie mamy dużo pieniędzy i myślimy, jak je z zyskiem zainwestować to może właśnie ta droga będzie najlepsza. Jeśli wierzyć wielu analitykom, rynek hotelowy ma z każdym rokiem rosnąc, i to ten ekonomiczny. Może więc warto spróbować?

Tags: inwestycja, przedsiębiorca, ekonomia, obiekt