Bezpłodność - najnowsze sposoby terapii

Posted on 05/11/2018 7:19am

Niepłodność dotyka coraz to więcej małżeństw. Dziś, gdy tak głośno jest o podejściu in vitro, wskazane jest wiedzieć więcej o wszelkich najnowszych sposobach kuracji owej cywilizacyjnej choroby.


Ambarasować się można po roku systematycznego współżycia.
noclegi podlaskie
Author: Stars for Europe
Source: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.


wędrówki
Author: wasim muklashy
Source: http://www.flickr.com


Lecz do doktora zameldować się warto wcześniej, ponieważ to okAzja do rozmowy o fizjologii niewiasty, o tym, w jaki sposób zidentyfikować okres płodny - bowiem wszak tylko w tym czasie dojść może do zapłodnienia. Najpierw warto ustalić, czy cykle są regularne. Jeśli tak, to przyjmuje się, że mniej więcej 14 dni przed spodziewaną menstruacją dochodzi do owulacji. I wtenczas wskazane jest przyjrzeć się wydzielinie z pochwy. Gdy przywodzi na myśl surowe białko, to znakomicie, bowiem tak właśnie wygląda śluz szyjkowy, który ułatwia plemnikom drogę do jajowej komórki. Dla pewności możesz sobie jeszcze przez parę dni robić testy owulacyjne (podobne do ciążowych). Takiej "uświadomionej" dwójce daje się więc rok jeżeli są zdrowi jak też młodzi. Dlatego że gdyby okazało się przykładowo, iż mężczyzna był dawno leczony chemią czy też radioterapią, to od razu zaproponuje mu się badanie nasienia. A jeśli pani miała jakąkolwiek operację brzuszną, po jakiej mogły się wytworzyć zrosty, to też lepiej stwierdzić to jak najszybciej.


Po roku systematycznego współżycia zbieramy dogłębny wywiad. Nie wyłącznie dotyczący fizjologii pani, jej historii ginekologicznej, współżycia dwójki, lecz w ogóle wigoru obojga. Zapytuje się o zdarzenia, zabiegi, o to, czy biorą jakieś farmaceutyki. O schorzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca oraz schorzenia tarczycy. Te ostatnie mogą zaburzać cykl miesięczny, jednakże nawet przy regularnych miesiączkach zaraz zleca się badanie przysadkowego hormonu TSH, jakiego poziom pomaga ocenić pracę tarczycy. Żeby obejrzeć macicę, jej położenie i wygląd przeprowadza się badanie USG. Nie zapomina się też o panu. Jemu zleca się diagnozowanie spermy. Możesz je wykonać w ramach ubezpieczenia na podstawie skierowania do androloga.
Androlog robi przy okazji wywiad - spyta o urazy, operacje, schorzenia przewlekłe, o zawód pacjenta, palenie papierosów.

Zainteresował Cię ten opis? Zajrzyj więc do kolejnego artykułu i czytaj dalej dużo o ciekawiących Cię sprawach.

Wspomóc może zabieg in vitro Białystok, dosyć często dzisiaj wykonywany. Jeśli nie jesteś z Białegostoku, zatroszcz się wówczas o noclegi podlaskie.

Tags: choroby, wygląd, Azja, rok, temat